Mange ønsker i dag at få renset deres tøj, dyner og andet. Dette kan både være for at skåne tøjet, så det holder længst muligt, det kan også være for at få renset dynerne bedst muligt og derved undgå husstøvmider og risikere allergi og det kan være at den simple grund, at man ønsker at spare tid i hverdagen.
Dog kan det stadig tage tid at aflevere og afhente ens vasketøj hos det lokale renseri. Denne ting kan afholde mange danskere for at benytte servicen selvom man ønsker at få sine ting renset.
Jetclean har derfor en ny service til de danskere som ønsker at få deres tøj, dyner og andet renset, men som ikke har tid i hverdagen til at aflevere og afhente det. De tilbyder nemlig afhentning og aflevering hjemme hos dig. Man kan altså få hentet sit tøj og ting hjemme fra sit eget hjem alle ugens 7 dage og kort tid efter få det tilbage, ny renset, strøget, presset og klar til brug. Det bliver ikke nemmere.
Der er mange forskellige ting man kan ønske at få renset. I dag er der mange forskellige typer materialer og vi bliver hele tiden ved med at finde på nye. Vi ønsker at vores tøj holder i længere tid og at vi ikke slider for meget på det. Det kan derfor være svært at vide hvordan man skal vaske mange materialer selv og nogle kan slet ikke klare en almindelig vaskemaskine. Dette kan være materialer som silke, skind og uld. Derfor er det smart at få det afhentet og renset helt korrekt så tøjet kommer til at holde i mange år endnu.
Det samme gør sig gældende med ens dyne. Det kan være besværligt at vaske sine dyner. Måske en vaskemaskine ikke er stor nok til at kunne indeholde dem, især hvis man er ejer af en dobbeltdyne, men en dyne indeholder også hurtigt, rigtig mange bakterier. Derfor er det vigtigt at den bliver vasket helt rigtigt. Ved at få den renset er du garanteret en korrekt rengøring og sikrer dig at din dyne kan holde i længere tid, så du ikke skal ud og investere i en ny.
Står du og skal have en eller flere ting renset er det derfor både smart og nemt at vælge Jetclean som sit renseri. Du kan let og overskueligt bestille afhentning på deres hjemmeside og inden for kort tid få dit tøj renset af det bedste renseri.
Marius L.
13. november 2020kære
Kan man sende indhold til jer som i kan skrive om? 😉
På forhånd tak. Marius
Alexander B. W.
15. februar 2021Fedt 1nyhed.dk
Dejlig læsning
Pft.. Alexander B. W.
Aksel U.
17. marts 20211nyhed.dk Hej, Meget interessant læsning her!
Venlig hilsen, Aksel U.
Ida G. H
12. december 20211nyhed.dk Hej, Det er ikke så ofte at jeg følger med på blogs, men denne her vil jeg da bestemt følge med på!
Fortsat god aften
Viggo S. W.
11. januar 2022Heja 1nyhed.dk
Jeg er fan – andet kan jeg ikke sige! ;-P Venligste hilsner. Viggo
Alfred A. H
10. februar 2022Hej med jer, 1nyhed.dk Det sku godt gået – god læsning ;-P
Venligste hilsner fra
Emma V.
12. marts 20221nyhed.dk – Heej, Fedt! Med venlig hilsen. Emma V.
Loui T.
11. april 2022Godt gået – 1nyhed.dk
Fedt!
Loui